MedArt ile Saç Ekim Programı

Klinik Programı; Uzun süren araştırmalardan, farklı klinik ve doktorlarla yaptığınız görüşmelerden ve konsültasyonlardan sonra, MedArt ayrıcalığıyla beklentilerinizi en iyi karşılayacak yeri buldunuz. Artık tek yapmanız gereken operasyon gününüzü belirledikten sonra İstanbul’a yapacağınız yolculuğa hazırlanmak.

Uçak biletinizi almadan önce;

 1. Lütfen iletişimde olduğunuz, MedArt koordinatörüyle operasyon tarihinizi kesinleştiriniz.
 2. Seyahat belgelerinizin (pasaport, vize gibi) son kullanma tarihlerini kontrol ediniz.
 3. Seyahat belgelerinizi hazırlayın. (Türkiye seyahati için gerekli olan belgelere http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa adresinden ulaşabilirsiniz.) Eğer Türkiye’ye giriş yapabilmek için vize almanız gerekiyorsa lütfen iletişimde olduğunuz koordinatörü bilgilendiriniz
 4. Lütfen uçuşlarınız için İstanbul Havalimanı (IST) ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) seçiniz
 5. Eğer varış uçuşunuzu yanlızca el bagajı ile gerçekleştiriyorsanız, dönüş uçuşunuza mutlaka bagaj hakkı ekleyiniz. Operasyondan sonra klinik tarafından size verilecek olan bakım şampuanı ve losyonu 100 mililitreden fazla olduğu için, kabin bagajında uçak içinde yanınızda taşımanıza izin verilmeyecektir

Seyahatiniz boyunca;

Arkanıza yaslanın ve seyahatinizin tadını çıkarın, operasyon programınız siz İstanbul’a varmadan hazırlanmıştır. Şoförlerimiz sizi havalimanında karşılayacaktır.

 1. Gün
 • Şoförlerimiz sizi havalimanında, buluşma noktasında karşılayacaktır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı için farklı buluşma noktalarımız bulunmaktadır. Buluşma noktalarımız havalimanlarının içinde yer almaktadır, böylece dışarı çıkmanız gerekmez. İletişimde olduğunuz koordinatörümüz sizi seyahatinizden önce buluşma noktalarının yerleri ile ilgili bilgilendirecektir. Sizi karşılamaya gelen şoförümüz de üzerinde sizin ve klinik adının olduğu bir pankart taşıyacaktır. Bu sayede şoförümüzü kolayca fark edebilirsiniz
 • Havalimanında karşılandıktan sonra, varış saatinize göre hazırlanmış programa uygun olarak, kliniğe getirilecek ya da otelinize yerleştirileceksiniz.

-İstanbul’a saat 16:00’dan önce vardıysanız, şoförümüz sizi havalimanında karşıladıktan sonra kliniğe götürecek. Burada, saç ekim uzmanınız ile görüşecek, ayrıntılı saç analiziniz ve kan testleriniz yapıldıktan sonra otelinize check-in yapmak için götürüleceksiniz. (Pazar günleri hariç)

-İstanbul’a saat 16:00’dan sonra vardıysanız, şoförümüz sizi havalimanında karşıladıktan sonra otelinize götürecektir. Saç ekim uzmanınız ile konsültasyonunuz, saç analiziniz ve kan testleriniz operasyon günü sabahına otomatik olarak programlanacaktır.

 1. Gün
 • Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve operasyon için kliniğe götürecek. Burada sizi uzman ekip karşılayacak ve operasyon için hazırlayacaklar. Operasyon süresi 3 ile 8 saat arasında (kök sayısına bağlı olarak) değişmektedir. Operasyon odalarında televizyon bulunmaktadır. İsterseniz operasyon sırasında film izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Klinik genelinde ücretsiz internet de mevcuttur.
 • Operasyon tamamlandıktan sonra şoförümüz sizi otelinize götürecektir.
 1. Gün

Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve kliniğe götürecek. Operasyondan sonra yapılan bandaj, uzman hemşireler tarafından açılacak ve saç ekim uzmanı kontrollerinizi tamamlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Ardından şoförümüz sizi otelinize bırakacaktır.

İstanbul dışından gelen hastalarımıza 3 gece/4 gün kalmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak yalnızca 2 gece kalacaksanız, ilk yıkamanız ayrılacağınız güne planlanır. İlk yıkama yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Ardından şoförümüz sizi en az bir buçuk saat önceden havalimanına bırakacaktır.

 1. Gün

Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve kliniğe getirecektir. İlk yıkamanız yapılacak ve saç ekim uzmanımız kontrollerinizi tamamlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Yıkama sırasında uzman hemşireler size operasyon sonrası bakım ve yıkama ile ilgili bilgi verecektir. Kontrolleriniz yapıldıktan sonra şoförümüz sizi en az bir buçuk saat önceden havalimanına bırakacaktır.