Medart Hair Clinic Saç Ekim Klinik Programı

Klinik Programı; Uzun süren araştırmalardan, farklı klinik ve doktorlarla yaptığınız görüşmelerden ve konsültasyonlardan sonra, MedArt Saç Ekim Merkezi’nin beklentilerinizi en iyi karşılayacak saç ekim kliniği olduğuna karar verdiniz. Artık tek yapmanız gereken operasyon gününüzü belirledikten sonra İstanbul’a yapacağınız yolculuğa hazırlanmak.

Uçak biletinizi almadan önce;

 1. Lütfen iletişimde olduğunuz , MedArt Saç Ekim Merkezi asistanıyla operasyon tarihinizi kesinleştiriniz.
 2. Seyahat belgelerinizin (pasaport, vize gibi) son kullanma tarihlerini kontrol ediniz.
 3. Seyahat belgelerinizi hazırlayını (Türkiye seyahati için gerekli olan belgelere http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa adresinden ulaşabilirsiniz.) Eğer Türkiye’ye giriş yapabilmek için vize almanız gerekiyorsa lütfen iletişimde olduğunuz asistanı bilgilendiriniz
 4. Lütfen uçuşlarınız için İstanbul Havalimanı (IST) ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) seçiniz
 5. Eğer varış uçuşunuzu yalnızca el bagajı ile gerçekleştiriyorsanız, dönüş uçuşunuza mutlaka bagaj hakkı ekleyiniz. Operasyondan sonra kliniğimiz tarafından size verilecek olan bakım şampuanı ve losyonu 100 mililitreden fazla olduğu için, kabin bagajında uçak içinde yanınızda taşımanıza izin verilmeyecektir

Seyahatiniz boyunca;

Arkanıza yaslanın ve seyahatinizin tadını çıkarın, operasyon programınız siz İstanbul’a varmadan hazırlanmıştır. Şoförlerimiz sizi havalimanında karşılayacaktır.

 1. Gün
 • Şoförlerimiz sizi havalimanında, buluşma noktasında karşılayacaktır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı için farklı buluşma noktalarımız bulunmaktadır. Buluşma noktalarımız havalimanlarının içinde yer almaktadır, böylece dışarı çıkmanız gerekmez. İletişimde olduğunuz asistanımız sizi seyahatinizden önce buluşma noktalarının yerleri ile ilgili bilgilendirecektir. Sizi karşılamaya gelen şoförümüz de üzerinde sizin ve kliniğimizin adının olduğu bir pankart taşıyacaktır. Bu sayede şoförümüzü kolayca fark edebilirsiniz
 • Havalimanında karşılandıktan sonra, varış saatinize göre hazırlanmış programa uygun olarak, kliniğimize getirilecek ya da otelinize yerleştirileceksiniz.

-İstanbul’a saat 16:00’dan önce vardıysanız, şoförümüz sizi havalimanında karşıladıktan sonra kliniğe getirecektir. Burada, saç ekim uzmanımız ile görüşecek, ayrıntılı saç analiziniz ve kan testleriniz yapıldıktan sonra otelinize check-in yapmak için götürüleceksiniz. (Pazar günleri hariç)

-İstanbul’a saat 16:00’dan sonra vardıysanız, şoförümüz sizi havalimanında karşıladıktan sonra otelinize götürecektir. Saç ekim uzmanımız ile konsültasyonunuz, saç analiziniz ve kan testleriniz operasyon günü sabahına otomatik olarak programlanacaktır

 1. Gün
 • Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve operasyon için kliniğimize getirecektir. Burada sizi sağlık ekibimiz karşılayacak ve operasyon için hazırlayacaklar. Operasyon süresi 3 ile 8 saat arasında (kök sayısına bağlı olarak) değişmektedir. Operasyon odalarımızda televizyon bulunmaktadır. İsterseniz operasyon sırasında film izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Klinik genelinde ücretsiz internetimiz de mevcuttur.
 • Operasyon tamamlandıktan sonra şoförümüz sizi otelinize götürecektir.
 1. Gün

Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve kliniğimize getirecektir. Operasyondan sonra yapılan bandaj, hemşirelerimiz tarafından açılacak ve saç ekim uzmanımız kontrollerinizi tamamlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Ardından şoförümüz sizi otelinize bırakacaktır.

İstanbul dışından gelen hastalarımıza 3 gece/4 gün kalmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak yalnızca 2 gece kalacaksanız, ilk yıkamanız ayrılacağınız güne planlanır. İlk yıkama yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Ardından şoförümüz sizi en az bir buçuk saat önceden havalimanına bırakacaktır.

 1. Gün

Kahvaltıdan sonra şoförümüz sizi otelinizde karşılayacak ve kliniğimize getirecektir. İlk yıkamanız yapılacak ve saç ekim uzmanımız kontrollerinizi tamamlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Yıkama sırasında hemşirelerimiz size operasyon sonrası bakım ve yıkama ile ilgili bilgi verecektir. Kontrolleriniz yapıldıktan sonra şoförümüz sizi en az bir buçuk saat önceden havalimanına bırakacaktır.

Instagram : medarthair