Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi, saç derisine kesi yapmadan ve büyük avantaja sahip olan ve yara izi kalmayacak şekilde, saç naklini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça başarılı ve etkili sonuçlar veren saç ekimi ile kafa derisine kesi açılmadan işlem gerçekleştirilmiş olur.

Lokal anestezi kontrolünde gerçekleşen uygulama ile etkisini çok kısa süre içinde görebileceksiniz. Günümüz şartlarında çeşitli sebeplere bağlı olarak kişilerde saç dökülmesi ve saç seyrelmesi problemleri ortaya çıkıyor. Bu problemler sonrasında kişi mental olarak kendini kötü hisseder.

Kişinin psikolojik olarak kötü etkilenmesi durumunda saçlarda daha fazla dökülmeler görülür. Saç problemi yaşayan bu kişilerin erkeklerde ve kadınlarda görülme durumu vardır. Sorunlara çözüm olabilmek için fue saç ekimi uygulamasından faydalanılır. Saç nakli sonrasında gür ve uzun saçlara sahip olmanın avantajını elde etmiş olacaksınız

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlem gerçekleşmeden önce hasta için ön muayene işlemleri başlatılmış olur. Fue saç ekimi için donör ve nakil bölgesine karar verilir. Daha sonra 1 mm boyunda donör bölgesindeki saçlar kısaltılmış olur. Saç kısaltma işlemi tamamlandıktan sonra saç alımı ve saç naklinin gerçekleşeceği bölgeye lokal anestezi uygulaması yapılmış olur.

Bu şekilde işlem sırasında hastanın ağrı, acı çekme durumu olmamış olur. Donör bölgesi genellikle kulak arkası ya da ense tarafıdır. Greft sayısının kısıtlı olması durumunda her iki bölgeden de toplanabiliyor. Lokal anestezi uygulamasından sonra mikro motor ucu ile saç köklerinin çıkış yönüne doğru olacak şekilde toplanmaya başlanır.

Saç kökünün ciltten doğru şekilde ayrılması oldukça önemlidir. Bu yüzden dikkatli ve özenli bir şekilde işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Saç ekimi gerçekleştiği zamanda da saçların çıkış yönüne uygun olacak şekilde ekim yapılması gerekir. Böylelikle daha uzun ve gür saçların çıkması sağlanmış olur.

Fue Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Geçmiş dönemlere göre saç ekimi günümüzde çok fazla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kişiye kolaylık ve yenilik sağlamasından dolayı güven veren bir uygulama yöntemidir.

Saçların dökülme olasılığı yüksek olan, saç seyrelmesi ve kellik gibi sorunlarla karşı karşıya kalan kişilerin başvuracağı tedavi yöntemlerindendir. Böylelikle daha gür ve doğal saçlara sahip olarak, daha genç görünüm elde etmiş olabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi Öncesi

İşlemin gerçekleşebilmesi için mutlaka uzman hekim tarafından saç muayenesinin gerçekleşmesi gerekir. Böylelikle hastanın saç ekimi için uygun olup, olmadığı hakkında bilgi sahibi olunur.

Eğer hastanın operasyonu gerçekleştirmesinde bir sorun yoksa randevu verilir. Randevu gününde bir hafta önce hastanın alkol, sigara ve kullanmış olduğu ilaçlar varsa bunlara ara vermesi gerekir.

Fue Saç Ekimi Sonrası

Operasyon gerçekleştikten sonra hastanın daha başarılı ve sağlıklı sonuç alabilmesi için bir hafta dinlenmesi gerekir. Saç ekimi uygulamasının doğru yapılması ve operasyon sonrasında dikkat edilmesi durumunda sağlıklı sonuç almak mümkündür.

Bu süreç içinde kişinin terlememesi ve saç köklerinin neme maruz kalmaması gerekir. Saç köklerinin kafa derisine tutunabilmesi ve uyum sağlaması için bu zamana dikkat etmek gerekir. Saç ekimi uygulamasından sonra etkisini çok kısa süre içinde görebilmek mümkündür.

Bunun için uzman kişinin verdiği talimatlara uymaya özen gösterin. Kafa derisinde kaşınmalar olabilir. Doktorunuzun size vermiş olduğu kremleri, solüsyonları düzenli kullanmanız durumunda sorunu ortadan kaldıracaktır.

Tahrişler ve döküntülerin olması gayet normal karşılanacak durumlar arasında yer alıyor. Bu da operasyonun başarılı sonuçlar vereceğinin göstergesidir. Kısa süreliğine alkol ve sigara ara verirseniz sağlığınız için daha etkili olacaktır. Böylelikle iyileşme sürecini kısaltacağını göz önünde bulundurmanız gerekir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi

Üç farklı şekilde fue yöntemi mevcuttur. Hepsinin kendine özgü uygulama tekniği mevcuttur. Mikro saç ekimi tekniğinde saç ekimi yapılacağı zaman; 0,6 ile 0,9 mm delikli uçlar kullanılır. Saç derisinde açılan mikro daireler ile saç köklerini dokusal yapılarına ayırarak, çıkarmaya yardımcı olur.

Safir saç ekimi yönteminin FUE’nin farkı ise kullanılan yuvarlak uçların safirden üretilmiş olmasıdır. Safir doğal madde olduğundan dolayı kişiye zarar vermez ve saç köklerinin zarar görmeden çıkarılmasında yardımcı olur.

Saç derisinde açılan mikro odacıkların zaman içinde daha az kabuklanmasını sağlar. Burada kullanılan iğne yapıları, diğer yöntemlere göre daha sağlıklıdır. Soft saç ekimi ise sedasyon odaklı ilaçlarla uygulanmasından dolayı hastanın rahatlamasına yardımcı olur.

Burada bilinç kaybı oluşmadan operasyonun gerçekleşme durumu olur. Kişi herhangi bir ağrı, acı hissetmez ve işlem sırasında tuvalete gidebilme, konuşma gibi durumlar söz konusu olabiliyor.

FUE Saç Ekimi Tavsiyeleri

Eğer saç ekimi uygulamasından faydalanacaksanız, mutlaka detaylı bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır. Bulunduğunuz yerde saç ekim merkezlerini ziyaret ederek, yapmış oldukları uygulama hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu durumda fiyat bilgisinin alınması da mümkündür. Daha sonra görüştüğünüz yerleri karşılaştırarak aralarından seçim yapınız. Size kolaylık sağlayacaktır ve doğru seçimi yapmakta zorlanmayacaksınız.

FUE Saç Ekimi Yaptıranlar

Saç ekimi yaptıran kişilerin hepsinde başarılı sonuçlar aldığını görebilmek mümkündür. Geçmişten günümüze kadar uzanan ve her geçen gün adından bahsettiren saç ekimi ile artık sizlerde gür saçlara sahi olabilirsiniz.

Kellik sorunu yaşayanların, saçlarında seyrelme olanların ve saç problemi yaşayan herkesin rahatlıkla uygulayabileceği tedavi yöntemidir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorunuzun vermiş olduğu talimatlara uymanız durumunda aldığınız başarılı sonuçları kendinizde görebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Yorumları

Saçlarım aşırı derecede dökülürdü ve bu gidişle kafamda saç kalmayacak diye düşünerek, saç ektirmeye karar verdim. Fue tekniği ile saç ektirmemi istediler, daha etkili olduğunu söylediler.

Bende kaybedecek bir şeyim yok diyerek, saç ektirdim. Sonucuna bakacak olursak eğer mükemmel ötesi bir şey oldu. Bu kadarını beklemediğim için çok mutlu oldum.

Hepimizin başına gelmiştir saç dökülmeleri. Saç dökülmesi yüzünden bütün saçlarım dökülmüştü. Saçlarım dökülünce psikolojik olarak sıkıntılı dönemlerden geçtim. Sonra çevremdekiler neden saç ektirmediğimi sordular. Bende bu durumu iyice düşünüp, araştırma yaptım. Sonra saç ektirmeye kara verdim ve aldığım sonuç harika ötesi bir şey oldu.

Kellik sorunu yaşayan biri olarak saç ektirmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü saç ekiminden sonra gür saçlara sahip olduğum için bu durum beni mutlu etti. Abartıyorum gibi olacak ama gür saçlara sahip olduğumu gördükten sonra çok şaşırdım. Çünkü bu kadarını beklemiyordum.

Hiç düşünmeden saç ektirin derim. Çünkü saç ektirdikten sonra daha mutlu devam ettim yaşantıma.

Arkadaş tavsiyesi üzerine saç ektirdim. Aslında çok fazla ümidim yoktu ama tek çare bu olsa gerek deyip, ektirmeye karar verdim. Gidip zaç ekim merkezi ile detaylı bir şekilde her şeyi konuştuk ve kafamdaki soru işaretlerini gidermiş oldum. Randevu günü seyrek saç ile girdiğim yerden gür saçlarla çıktım. Bu durum benim için çok özel bir andı diyebilirim.

Fue Saç Ekimi Fiyatları 2023

Saç ekimi işlemini gerçekleştirmeye karar vermeden önce mutlaka bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu yüzden saç ekim merkezleri ile görüşerek daha detaylı bilgileri alabilirsiniz. Çünkü fiyatlandırma bilgisi yapılan greft sayısına göre belirlenmiş oluyor.

Kişiden kişiye göre değişim gösteren bu uygulamada ön muayene gerçekleşmeden fiyat bilgisi verilemez. Ön muayene sırasında donör bölgesine ve nakil bölgesine karar verilmesi sonucunda greft sayısına da karar verilmiş olur.

Sizlerde saç ekimi uygulamasından faydalanacağınız zaman saç ekim merkezleri ile görüşme sağlayarak, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Fue saç ekimi fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.