Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi ile en fazla tercih edilen saç ekim yöntemlerindendir. Uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi durumunda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Doğrudan saç ekimi anlamına gelen bu yöntem, uzman kişiler tarafından yapılır.

Uygulama işlemi sırasında choi denen medikal kalem ile greftlerin zarar görmeden toplanmasına yardımcı olur. Uygulama yaklaşık olarak 10-12 saat sürdüğü için genel olarak diğer saç ekim uygulamasına göre daha maliyetlidir. Hijyenik ortamın seçilmesi dhi saç ekimi yöntemi için oldukça önemlidir. Çünkü burada hastanın sağlığı her şeyden önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bütün saç ekimde olduğu gibi saç ekimi uygulamasında da ön muayene gerçekleştirilir. Donör bölgesi denen bölgeye ve daha sonra hastanın greft sayısına karar verilir.

Donör bölgesinden özel cihazlarla kıl kökleri toplanır. Kıl kökleri toplandığında oldukça dikkatli bir şekilde bu işlem yapılır. Bu işlem yapılırken kesinlikle toplanan kıl köklerine zarar gelmez. Çünkü işlem choi denen özel kalem ile toplandığı için kıl kökleri doğru şekilde toplanmış olur.

Böylelikle çok fazla kıl kökü kaybı oluşmamış olur ve gerekli olan bölgeye nakil gerçekleştirilir. Donör bölgesinden toplanan kıl köklerine uygun olacak şekilde kalem uçları mevcuttur. Bu yüzden işlem öncesinde bu durum göz önünde bulundurulur. Saç ekimi gerçekleştirildiğinde tek kıl kökü için birkaç dakikalık işlem sürmektedir.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Günümüz şartlarında çeşitli sebeplerden dolayı kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi sorunu yaşanabiliyor. Zamanla bu durum kelliğe ve saç seyrelmesine yol açar. Çağımızın ortak sorunu haline gelen ve önüne geçilemeyen bu durum için saç ekimi yapılması en doğru karardır.

Saç ekimi ile açılmış saç kökleri ya da dökülen bölgeler için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde toplanan greftlerin nakil bölgesine yerleştirmede kolaylık sağlanır. Lokal anestezi uygulaması kontrolünde gerçekleşen bu uygulamanın kişiye zarar verecek bir etkisi yoktur.

Saç problemi yaşayanlar ve kellik durumu ile karşı karşıya kalan herkesin gerçekleştirebileceği tedavi yöntemidir. Erkeklere ve kadınlara uygulanabilir. Gerekli koşulların ve şartların sağlanması durumunda, herhangi bir sağlık problemi yaşamayan kişilere uygulanabilir. Bunun için güvenilir saç ekim merkezleri ile görüşerek, gerekli ve detaylı bilgileri alabilirsiniz. Burada gerçekleştireceğiniz ön muayene sonrasında uzman kişi hem fiyat bilgisi hem de saç ekimi uygulaması hakkında detaylı bilgi verecektir.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranlar

Dünya çapında yapılan saç ekimi ile birden fazla avantaj sahibi olmak mümkündür. Saç nakli yapılacağı zaman donör bölgesi ile nakil bölgesi belirlenir. Bu bölgelere uygun olacak şekilde uygulama yapılır. Saç ekimi gerçekleştikten sonra kişi kısa süre içinde bunun etkisini görecektir.

İyileşme süreci oldukça hızlı gelişeceğinden dolayı kısa zaman içinde gür ve uzun saçlara sahip olunabilir. Saç ekimi yaptıranlarda kesinlikle bir sağlık probleminin ortaya çıkması mümkün değildir.

Kişinin kendi donör bölgesinden yararlanıldığı için kişiye zarar vermeyen uygulama türündendir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler bu uygulamadan yararlanabilir. Sizlerde seyrek saç, dökülen saç ve kellik sorunu yaşıyorsanız; saç naklini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Operasyonun gerçekleşebilmesi için her şeyden önce saç ekim merkezleri ile görüşme sağlamak gerekir. Yapılan görüşmede kişiye ön muayene yapılır ve incelemeler yapılır. Hastanın saç köklerindeki durum göz önünde bulundurulur.Donör ve nakil bölgesi muayene sırasında belirlenir. Daha sonra hastaya yapılacak olan greft sayısına karar verilir.

Eğer hasta operasyon için uygunsa ve herhangi bir sorun yoksa, işlemi gerçekleştirmek için randevu verilir. Randevudan bir hafta önce kişi mutlaka spor egzersizlerinden, sigara ve alkolden uzak durması gerekir. Hastanın sağlığı için etkili olan bu durum, göz önünde bulundurulmalıdır. Hazırlık aşaması oldukça önemlidir.

Bu yüzden hastanın uygulama için hazır ve sağlıklı bir şekilde işlemi gerçekleştirebiliyor olması gerekir. Saç ekimi gerçekleşeceği gün kişi kahvaltı yapabilir. Eğer işlem öğleden sonra yapılacaksa, hafif yemekler yemesinde bir sorun yoktur. Saçların bu sırada temiz olması gerekir. Mümkünse işlem günü saçlara jöle, saç kremi, losyon gibi şeyler sürmemeniz gerekir. Saçın temiz olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Yağlı olmayan saçlarda daha etkili çözümler görülebilir.

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi yapıldıktan sonra kişinin daha dikkatli ve doğru davranması gerektiğini unutmamak gerekir. Yapılan saç ekimi ile kişi mutlaka boş bol istirahat etmelidir. İstirahat süresi yaklaşık olarak 7-10 gün arasında değişkenlik gösterir. Bu yüzden bu zaman dilimi içinde mutlaka dikkatli ve uzman kişinin verdiği talimatlara uymak gerekir. Uygulama gerçekleştikten sonra kişinin normal hayatına dönmesinde bir sorun yoktur.

Saç ekimi uygulama sonrasında kafa derisinde kaşınmalar oluşacaktır. Bu durumda kesinlikle kaşınmaması ve doktorun vermiş olduğu solüsyon ya da kremlerin kullanılması gerekir. Bu kremleri kullandıktan sonra kaşıntı hissi gidecektir ve herhangi bir ağrı oluşmayacaktır.

Saç ekimi sonrasında kullanılmış olan ilaçlar varsa, doktorunuza bu durumu bildiriniz. Bu süreç içinde ilaçları kullanmaya ara verme durumunuz olabilir. Kişinin bu zaman dilimi içinde seyahat yapmaması ve mümkünse dinlenmesi gerekir.

Zamanla saç derisinde kabuklanmalar olacaktır. Bu kabuklanmada endişelenecek bir durum olmadığını ve kısa zaman içinde kendiliğinden yok olacağını bilmenizde fayda vardır. Bu zaman diliminde kesinlikle saçın ıslatılmaması ve yıkanmaması gerekir. Saç kökleri kafa derisine tutunabilmesi için bir süre saçınızı ıslatmamanız gerekir.

Saç Ekimi Yorumları

Saç ekimi uygulaması gerçekleştiğinde oldukça zaman aldığını söyleyebilirim. Yapılan uygulama sayesinde daha gür saçlara sahip oldum. O yüzden beklemeye değdiğini söyleyebilirim.

Yaklaşık olarak 3000 greft ekimi yapıldı bana. İşlem yaklaşık olarak 6 7 saat sürdü diyebilirim.

Uygulama gerçekleşmeden önce anestezi uygulaması yapıldı. Bu sırada biraz ağrı çektim diyebilirim. Çünkü ilacın yaktığını hissettim resmen. Fakat sonuca bakacak olursam eğer oldukça memnun kaldım ve iyi ki yaptırdım diyorum.

Ben işlemin bu kadar uzun ve etkili süreceğini tahmin etmemiştim. Ön yargı ile yaklaştım fakat şu an için aldığım sonuç ile daha öz güvenli olduğumu söyleyebilirim.

Kellik sorunu ile karşılaşan birçok kişi vardır eminim. Bu yüzden tavsiyem en kısa zamanda gidip saç ekimi yaptırmak olsun. Çünkü ben çok memnun kaldım. Sizin de kalacağınızı umuyorum.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2023

Saç ekimi gerçekleşeceği zaman kullanılacak olan yönteme göre değişkenlik gösterir. Özellikle saç ekimi ile gerçekleştirilecek olan bu işlem hakkında kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Saç ekimi sırasında kullanılan ekipmanlar, greft sayısı, saç yapısı ve uzman kişinin başarı oranı göz önünde bulundurulur.

Bu yüzden saç ekimi fiyatlandırması, kişiden kişiye farklılık gösterir. Uygulama öncesinde gerekli olan kök sayısı belirlenir. Greft sayısı kişiden kişiye farklılık gösterdiği için maliyetinde değişkenlik görülüyor.

Ne kadar çok greft ekimi yapılırsa, saç ekimi fiyatı da fazla olur. Bunun için daha kesin fiyat bilgisi alabilmek için saç ekim merkezleri ile görüşebilirsiniz. Dhi saç ekimi fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.