Kadınlar İçin Saç Ekimi; Saç ekimi yalnızca erkekler için değil kadınlar için de kalıcı bir saç dökülmesi çözümüdür. Günümüzde saç dökülmesi yalnızca erkeklerde görülmez.

Vitamin eksiklikleri, kansızlık, genetik nedenler, doğum yapmak, hormonal eksiklikler, stres, hayat koşullarının değişmesi gibi birçok neden kadınlarda saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında sayılabilir.

Saç ekimine karar vermeden önce yapmanız gereken en önemli şey ise saç dökülmesinin nedenini bulmaktır. Çünkü saç dökülmeleri kadınlarda geçici ve mevsimsel olabileceği gibi genetik ve kalıcı da olabilmektedir.

Mevsimsel ve geçici nedenlerle dökülen saçlar bir süre sonra yeniden çıkacaktır. Ancak saç dökülmenizin nedeni genetik ve kalıcı ise kadınlar için saç ekimi bir seçenek olarak düşünülmelidir.

Yapılan testlerle birlikte saç dökülmesinin kalıcı olduğu sonucuna ulaşıldıktan sonra dikkatli bir konsültasyon ve saç analizi yapılır. Bu aşamada özellikle donör bölgesinin kapasitesi ve saç kalitesi incelenir ve kişinin operasyon için uygunluğu belirlenir.

Kadınlar için saç ekim operasyonu, erkek saç ekim operasyonundaki adımların aynısına sahiptir. Ancak ekim bölgesi ve saç dökülme seviyesi göz önünde bulundurularak, kadınlarda saçın tamamı tıraş edilmeden de operasyon gerçekleştirilebilir.

Bunun için yalnızca donör bölgesinde bir pencere açılarak operasyonda kullanılacak saç kökleri bu bölgeden alınır. Böylece operasyon sonrasında eğer kişinin saçları uzunsa, saçlar arkada toplanarak alım bölgesi kamufle edilebilir.