Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, kaşlarda dökülmeye meydana geldiğinde ve seyrelmesi durumunda kişinin başvuracağı etkili tedavi yöntemlerinde biridir. Yüzün güzelliğini ortaya çıkaran ve her insanda farklı şekillerde, kalınlıkta, uzunlukta görülür.

Yüz ile uyumlu olması durumunda daha fazla dikkat çekici olmayı ve yüzün güzelliğini ortaya çıkarmayı sağlıyor. Yaptırılan kaş ektirme uygulaması ise kaşların daha doğru şekillere sahip ve yüz ile uyumlu olması beğenilen durum haline geliyor.

İşlem sadece dökülen kaşlar için gerçekleştirilen tedavi yöntemi değildir. İnce olan kaşların kalınlaştırılması, istenilen şekle getirilmesi ve en önemlisi aynı boyutlarda olmasında büyük rol oynar. Yaptırılan kaş ekimi uygulaması ile hem doğal görünüm hem de uzun süreli kalıcılığını sağlamasında katkı sağlar.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınlar tarafından daha fazla rağbet gören kaş uygulaması çeşitli sebeplerden dolayı yaptırılır. Bu durumlar arasında; yanık veya kaza sonrasında zarar gören kaşlar, çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülen kaşlar, kaşlarda görülen seyrelme ve bu tarz olaylarla karşı karşıya kalınması durumunda, tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

FUE tekniği ile gerçekleştirilen bu uygulama yaklaşık olarak bir saat içinde gerçekleştirilmiş olur. Her şeyden önce hasta hazırlanır ve uygulama yapılacak olan bölgelere lokal anestezi uygulanmış olur.

Uyuşturma işlemi yapıldıktan sonra yarım saat kadar beklenir ve ilacın etkisini göstermesi sağlanır. Daha sonra seçilen donör bölgesinden dikkatli bir şekilde greftler toplanır. Toplanan greftlerden sonra ekim yapılacak olan bölge için kanallar açılmaya başlanır.

Daha sonra greftler bu kanallara dikkatli ve düzenli bir şekilde yerleştirilerek işlem tamamlanmış olur. Hastaya yapılan ekimin doğru açılardan doğru oranlarda yapılması önemlidir. Kaşların çıkış yönüne uygun seçilmesi işlemde en önemli olaylardan bir tanesidir.

Kaş Ekimi Öncesi Ve Sonrası

İşlemin gerçekleşebilmesi için hastanın uzman hekim tarafından kontrole tabi tutulması gerekir. Eğer işlemin yapılmasında bir sorun yoksa gerekli olan çalışmalar başlatılır. Hasta burada hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahat olması gerekir. Kaş ekimi işlemi gerçekleşeceği sırada ağrı, acı açığa çıkmaz. Lokal anestezi uygulaması altında gerçekleştirildiği içi hastanın kendini kasmaması gerekir.

Hasta muayene edildikten sonra gerekli olan greft sayısına karar verilir. Greft sayısına karar verebilmek için burada kaşların durumu göz önünde bulundurulur. Seyreklik ve kayıp durumu göz önünde bulundurulur.

Ortalama bir kaş için 500 adet greftin toplanması gerekir. Kaş şekline ve işlem gerçekleştirilecek olan bölge belirlendikten sonra işlem başlatılır. Gerçekleştirilmiş olan kaş ekimi işleminden sonra hasta aynı gün taburcu edilir.

Merak konuları arasında yer alan; kaşların nasıl durduğu ve doğal durup, durmadığıdır. Uygulama gerçekleştikten sonra hastanın doğal görünüme sahip olması mümkündür.

İşlem basit bir şekilde gerçekleşmiş olur. Çok nadir olmakla beraber bazı hastalarda yan etkiler görülebiliyor. Bu gibi yan etkilerin görülme ihtimali göz önünde bulundurulması sonucunda, uzman hekim tarafından bazı talimatlar verilecektir.

Çünkü burada açığa çıkan yan etkiler, ciddi sağlık sorunu yaratabilecek durumda değildir. İşlem yapılan kaş bölgesinde hafif şişlikler oluşacaktır. Bu durumda korkulacak bir şey yoktur. Kaşlar kısa süre sonra dökülmeye başlayacaktır ve yerine kalıcı kaşlar çıkmaya başlayacaktır.

Kaş Ekimi Yaptıranlar

Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak kaşlarda dökülmeler meydana gelir. Bu dökülmelere çözüm olarak kaş uygulaması gerçekleştirilir. Kişiler bu uygulama sayesinde daha gür ve kalıcı kaşlara sahip olabilecekler.

Uygulamanın başarılı sonuçlar verebilmesi için mutlaka uzman hekim tarafından hijyenik ortamda yapılması gerekir. Kişi sağlığı ve operasyonun güvenilirliği için oldukça önemlidir.

Operasyon gerçekleştirilmeden önce mutlaka nakil merkezleri araştırılmalı ve güvenilir, başarı oranı göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra merkezler arası karşılaştırma yapılarak, uygun olan tercih edilir.

Kaşlar Neden İncelir Ve Dökülür?

Kadınların bu sorunlarla karşılaşma durumu daha yüksektir. Burada kaşların incelmesinde ve dökülmesinde en büyük etken enfeksiyon oluşumu, hormonal değişiklik, aktif bağışıklık sistemi ve cilt sorunlardır.

Bunlara ek olarak duygusal stres, vitamin eksikliği, dengesiz ve düzensiz beslenme, bazı travmalar sonucunda dökülmeler ve incelmeler olabilir. Bu yüzden herkesin rahatlıkla başvurabileceği tedavi yöntemleri arasında kaş uygulaması vardır. Sonradan veya doğuştan gelen kaş sorunları çözmeye yardımcı olur ve kalıcılık sağlar.

Kaş Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Nakil işlemi gerçekleştikten sonra uygun koşullar ve şartlar sağlandıktan sonra uzman hekimlerin yapmış olduğu uygulama ile kaşlara şekil vermek mümkündür. Artık kaşların boyanmasına ve kozmetik ürünlerle şekil vermeyle uğraşmaya gerek kalmadan, kalıcı sonuçlar alınabilir.

Kaş yapısına uygunluğu gerçekleştirilecek şekilde boya yardımıyla şekil verilir. Burada kaşların uzunluğu, kalınlığı ve ne sıklıkla olacağı belirlenir. Böylelikle inceleme sırasında hasta, konu hakkında bilgi sahibi olmuş olur.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Her ektirme operasyonunda olduğu gibi bu operasyonu gerçekleştikten sonra da beklemek gerekir. Burada biraz sabırlı olmak lazım. Çünkü ektirilen kaşların yaklaşık olarak 3 ay sonrasında çıkmaya başlaması görülür ve bu sürecin tamamlanabilmesi içinde 7-8 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Böylelikle kaşlar son şeklini almış olacaktır.

Normalde ektirme işlemlerinde olduğu gibi ektirilen kaşlar kısa süre sonra dökülür. Tüy ekimi işlemi gerçekleştikten sonra, yaklaşık olarak iki hafta sonra dökülmeler başlar. Burada korkulacak bir şey olmadığını bilmekte fayda vardır. 3 ay boyunca kaşlar dökülmeye devam eder ve 3 ayın sonunda çıkmaya başladıktan sonra dökülme gibi bir durum söz konusu değildir.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Uygulama kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Fakat İşlem gerçekleştikten sonraki bir ay içinde doğal kaş görünümüne sahip

olabileceksiniz. Burada bu ekim işlemi gerçekleştirilirken, kaş yapısının yüzün anatomisine uygun şekilde belirlenmiş olması gerekir.

Kaşların doğal görünüme sahip olması burada en önemli etkendir. Ekim işlemi gerçekleştirilirken mutlaka 30-45 derecelik açılarla yapılması gerekir. Böylelikle kaşlara kolay bir şekilde şekil verebilmek ve doğru sonuç almak için yararlı olacaktır.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Yapılan her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da bazı yan etkiler görülebilir. Görülen bu yan etkiler kişiye zarar vermez ve herhangi bir sağlık sorunu riski taşımaz. Yaptırılan naklin güvenilir sağlık kuruluşları tarafından yapılması en önemli hususlardan bir tanesidir.

Kaş ektirmede görülebilecek baz yan etkiler; iyileşme sürecinde ortaya çıkan kaşıntılar, uygulamanın gerçekleştiği bölgede his kabı oluşması, geçici görülebilecek kabuklanma, olası kanamalar ve ekim yapılan bölgenin çevresinde meydana gelen şişlik ve ödemlerdir. Bu olası yan etkilerin kişiye zarar verme durumu, söz konusu değildir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2023

Fiyatlandırma hakkında kesin olarak bilgi verme durumu mümkün değildir. Çünkü hastaların karşılaşmış oldukları sıkıntılar değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden bu problemler genel olarak fiyata yansımış olur.

Kaş ekimi fiyatları hakkında daha kesin bilgi alabilmek için nakil merkezleri ile görülerek, ön muayene gerçekleştirilebilir. Böylelikle kaş durumu hakkında incelemeler ve değerlendirmeler yapılır.

Buna uygun olacak şekilde fiyat bilgisi tarafınıza bildirilmiş olur. Kaş ekimi fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.