Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, günümüz şartların saç dökülmelerinde, kellikte, say seyrelmelerinde başvurulan tedavi yöntemlerinden biridir. Saç ektirme sayesinde birçok kişi daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olabiliyor. Bu yüzden tedavi yöntemleri arasında en etkili uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tedavi yöntemlerinde yer alan saç ektirme operasyonu, lokal anestezi uygulaması altında gerçekleştirilmiş olur. Uygulama oldukça pratik ve etkilidir. Saç nakli yapılacağı zaman kişiden alınacak olan greftlerin toplanacağı donör bölgesine karar verilir.

Gerekli olan greft sayısına karar verildikten sonra, greftler toplanmaya başlanır. Toplanan greftler mikro uçlu kalemlerle toplanır. Böylelikle kıl kökleri zarar görmeden saç ekimi gerçekleştirilmiş olur.

Saç Ekimi Merkezleri

Hemen hemen her ilde ve ilçeden saç ekimi merkezleri vardır. Bu merkezler sayesinde yapılacak olan saç naklinde büyük etkilere sahip olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden saç ektireceğiniz merkezlerle görüşme sağlayacak kendilerinden detaylı bilgiler almaya çalışın.

Kafanızdaki soru işaretlerini gidererek, operasyonu gerçekleştireceğiniz merkeze karar vermiş olursunuz. Saç ektirme merkezlerinin güvenli ve başarılı sonuçlar aldıklarından emin olun. Güvenemediğiniz ve çok düşük maliyetle işlemi gerçekleştirmeye çalışan merkezlerden uzak durmanızda fayda vardır. Çünkü sağlık her zaman önemlidir.

Saç Ekimi Öncesi

Operasyon için ilk önce uzman kişi tarafından saç kontrolünden geçmeniz gerekir. Saç köklerinizin ve dökülen saçlarınızın ne durumda olduğu hakkında bilgi edilerek, planlama yapılır. Hastanın saç ekim işlemini gerçekleştirmesinde herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa hastaya randevu için gün verilir.

Hasta randevudan bir hafta önce mutlaka alkol ve sigara kullanımına ara vermesi gerekir. Operasyon için oldukça önemli ve etkili bir durumdur. Randevu günü kişinin kahvaltı etmesinde ya da öğleden sonra hafif yemek yemesinde bir sorun yoktur.

Saç ekim operasyonunda saç kesinlikle yağlı olmamalıdır ve temiz olmalıdır. Bu yüzden saç kremleri, saç solüsyonu, jöle gibi ürünlerin kullanılmamasına dikkat etmek gerekir. Rahat kıyafetlerin giyilmesi hastayı psikolojik olarak rahatlatacaktır ve kendini kasmasına gerek kalmayacaktır.

Saç Ekimi Sonrası

Her uygulamada olduğu gibi saç ekimi uygulamasından sonrada dikkat edilmesi gereken önemli durumlar vardır. Kişi operasyon sonrasında düzenli şekilde dinlenmesi gerekir. Bu dinlenmenin yaklaşık olarak 10 gün sürmesinde fayda vardır.

Hasta ne kadar iyi dinlenirse, o kadar etkili ve sağlıklı sonuçlar alabilir. Saç köklerinin kafa derisine doğru şekilde tutunmasını sağlamak için mutlaka saçınızı birkaç gün yıkamayın. Nemlenmesine ve ıslanmamasına dikkat ederek bu süreci atlatmaya çalışın.

Özellikle denize ve havuza girmekten kaçının. Saç ekimi sonrası saçınızı ne kadar kuru tutarsanız, saç kökleri buraya daha hızlı bir şekilde tutunmuş olacaktır. Oluşan kaşıntılar için doktorunuzun vermiş olduğu kremler ve solüsyonları saçlarınıza sürün. Böylelikle kaşıntılar ortadan kalkacaktır. Saç ektirme işlemlerinden sonra kafa derisinde döküntüler ve tahrişler oluşmaya başladığında endişe etmeyin. Çünkü bu belirtiler, operasyonun sağlıklı sonuç vereceği anlamına gelir.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Operasyonun gerçekleşebilmesi için hazırlıklara başlanır. İşleme başlamadan önce hastanın profili, gerekli olan tahliller ve testler, cerrahi uygulama aşamaları, bakım süreci ve saçların yeniden çıkması olacak şekilde saç ekim operasyonuna hazırlık aşamaları gerçekleştirilir.

Saçlarda meydana gelen kayıpların önüne geçebilmek için etkili bir tedavi yöntemidir. Geçmişten günümüze kadar ulaşan ve büyük başarılara imza atmasından dolayı güvenle ve sağlıkla tercih edilmiş oluyor.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Kişilerin saç ekimi operasyonuna karar vermesi durumunda hazırlıklar başlar ve bazı aşamalardan geçilir. Bunun için hasta muayene edilir ve kan tahlilleri analizini yapabilmek için ilk aşamalardan geçmesi gerekir.

Daha sonra hastanın operasyonu gerçekleştirmesinde sorun olmadığı tespit edildiğinde saçlar traş edilerek, lokal anestezi uygulanır. Hem donör hem de nakil bölgesinin uyuşturulmasından sonra gredftler toplanmaya başlanır.

Ekim yapılacak olan böyleye uygun olacak miktarda greftler toplanır. Daha sonra ön saç çizginin ayrımı belirlenerek, operasyon başlatılmış olur. Greftler toplanır ve saçsız olan bölgeye nakil işlemleri gerçekleştirilir. Saç ekim için tek tek alınan greftler, tek tek saçsız bölgeye nakli gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Sonuçları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok tedavi yöntemini beraberinde getirmiştir. Bu tedavi yöntemleri kişiye uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. En etkili tedavi yöntemleri arasında saç ekimi yer alıyor. Saç ektirme sonuçlarının mükemmellik derecesine ulaştığını ve çok fazla talep gördüğünü söylemek mümkündür.

Uygulamaların başarılı sonuçlanması durumunda kişiye güven verir ve uygulamadan faydalanmaya teşvik eder. Uygulamadan faydalanılması durumunda kişiye öz güven veren ve büyük katkı sağlayan tedavi yöntemlerinden bir tanesi olmayı başarılıyor.

Saç Ekimi İstanbul

Saç naklini gerçekleştirmeden önce mutlaka güvenilir yerlerle görüşme sağlayarak, işlemlerinizi doğru şekilde güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Saç ekimi İstanbul ile birden fazla olanağa sahip olabilirsiniz. İstanbul’un büyük ve gelişmiş bir şehir olmasından dolayı birçok avantajı beraberinde getiriyor. Sizlerde İstanbul saç nakil merkezi ile görüşme sağlayarak hem detaylı hem de fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Saç Termoterapisi Nedir?

Güzellik uygulamaları ve çeşitli bakım ürünleri arasında yer alan birden fazla tedavi yöntemi vardır. Saç ekim termoterapisi sayesinde saç kökleri beslenerek bazı vitamin ve mineralleri almasında yardımcı olur. Termoterapi uygulamasında saçın buhar etkisine maruz kalmasını ve bu şekilde saç derine uygulama yapılmasını sağlar.

Böylelikle saçın beslenmesine ve gözeneklerin açılarak, cildin yumuşamasına katkısı bulunur. Saç dökülmesi ve saç seyrelmesi sorunu yaşayanların çok fazla bilmediği bir tedavi yöntemi olsa da etkisinin çok büyük olduğunu söylemekte fayda vardır. Haftada bir yapılarak, yaklaşık olarak 20 dakika sürmesine yardımcı olur.

Lazer İle Saç Terapisi Nasıl Uygulanır?

Kadınların ve erkelerin en önemli estetik aksesuarları saçlarıdır. Saçların dökülmesi ya da seyrelmesi durumunda oldukça can sıkıcı durumlar ortaya çıkmaya başlar. Bu sorunları ortadan kaldırabilmek için saç ekim ile kombine olacak şekilde lazer uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Ekilen saçların güçlenmesine ve daha çabuk çıkmasına yardımcı olur. Lazer uygulaması ile zayıflamış olan saç köklerinin uyarılmasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olunur. Lazer uygulaması sayesinde saç üretmemiş olan hücrelerin canlanmasına ve yeniden saç üretimine geçmesine yardımcı olur.

Saç Ekimi Yorumları 2022

Hayatımda ilk defa böyle bir şeye başvurdum. Etkili sonuç aldım aslında, keşke önceden yaptırmış olsaydım diyorum.

Belki de hayatımın dönüm noktası gibi bir şey oldu. Çünkü saçlarım çok fazla döküldüğü için bir daha geri çıkmaz ve kel kalırım korkusuyla yaşıyordum. Fakat şu an anladım ki ne olursa olsun risk almam ve sonuçları görmem gerektiğini öğrendim.

Bence benim gibi ön yargıyla yaklaşanların yaptıracağı ve sonrasında şaşıracağı uygulama yöntemlerinden bir tanesi olabilir. Bu yüzden etkili bir sonuç aldığımı bilmenizi isterim.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç ektirme yapılacağı zaman herkesin merak ettiği fakat bir türlü cevap bulamadığı durumlardan bir tanesi saç ekimi fiyatları oluyor. Bu fiyatlandırma her sene değişkenlik gösterdiği için belirlenmiş olan bir fiyat listesi mevcuttur. Bu fiyat listesi belli bir aralıkta değerlendirmeye alınır.

Çünkü saç ektirme durumlarında genellikle greft sayısı göz önünde bulundurulur ve ona uygun olacak şekilde fiyat verilir. Bu yüzden uzman kişi ile görüşerek, fiyat ve detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Saç ekimi fiyatları 2022 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram : medarthair