Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi, Toplumda erkekler için estetik değere sahip olan sakal sorunu, sakal ekimi uygulamasıyla büyük öneme sahip olmayı başarıyor. Sakal bölgesindeki eksiklik giderilerek, daha gür sakallara sahip olmayı sağlayan uygulama ile kaygıları ortadan kaldırmasında büyük rol oynuyor.

Seyrek sakalın veya hiç sakalın olmaması çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Bu genetik faktörler, travma, yanma veya doğuştan gelen köselikten kaynaklı olarak ele alınabilir. Bu sorunların çözümü için gerçekleştirilen sakal ektirme sayesinde erkeklerde istedikleri sakallara sahip olabilecektir.

Sakalın olmaması durumunda erkeklerin büyük kaygılara ve özgüven eksikliğine sebep oluyor. Kullanılan yöntem sayesinde etkili çözümlere kavuşabilir ve böylelikle daha gür sakalların çıkmasında yardımcı olur. Sizlerde sakal ekimi ile daha gür sakallara sahip olabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal erkekler için oldukça önemli yere sahiptir. Sakalsız erkeklerin çekmiş oldukları psikolojik durumların ortadan kalkmasına yardımcı olan bıyık ekimi uygulamasının oldukça güvenilir ve başarılı bir şekilde sonuç vermektedir.

Saç ekiminde olduğu gibi burada da aynı teknik ve uygulamaların kullanıldığını söylemek mümkündür. İşleme başlamadan önce donör ve nakil bölgesine karar verilir. Daha sonra kıl köklerine uygun olacak şekilde mikro motorlardan yardım alınır.

Kıl köklerinin zarar görmemesi için aynı orantıda olan mikro motor uçlu ekipmanlar kullanılır. Yeterli miktarda olacak şekilde greftler toplanır. Daha sonra toplanmış olan bu greftler sakalın olmadığı bölgelere ekimi gerçekleştirilir.

Hastaya doğal görünüm vermesine yardımcı olur. Dikkat gerektiren bu uygulama sonrasında herhangi bir yara veya iz bırakma durumu mümkün değildir. Sakal ekimi ile sakalsız veya sakal olmayan bölgeye uygun olan işlemler doğru şekilde uygulanmış olur.

Sakal Ekimi Tavsiye

Operasyonun gerçekleşmesinden sonraki ilk üç gün oldukça önemli ve dikkat isteyen günlerdir. Bıyık ekimi yapıldıktan sonra kişi hemen taburcu olabiliyor. Fakat birkaç gün istirahat edilmesinde fayda olacaktır.

Bu zaman diliminde kesinlikle doktorunuzun sizlere verdiği talimatlara uymaya özen gösterin. Sizler bu konuda ne kadar dikkatli davranırsanız hem sağlığınız hem de operasyon için etkili ve başarılı sonuçlar alabilme durumunuz vardır. Sakallarınızı birkaç gün ıslatmamaya ve neme maruz kalmasına izin vermeyin.

Herhangi bir kimyasal ürünler veya benzeri maddelerden temastan kaçının. Yaklaşık olarak bir haftalık süreç içinde alkol ve sigara kullanmaya ara verin. Kafein ve kullanmış olduğunuz ilaçlar varsa, ara vermeniz gereken durumlar arasında yer alıyor. Kıl köklerinin deriye tutunması için bir süre zarar görmemesi ve dikkatli olunması gerekir.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası

Sakal ektirme işlemlerini gerçekleştirmeden önce nakil işlemlerinden önce ve sonraki görüntülere göz atarak, aradaki farkı görmeye çalışmak mümkündür.

Böylelikle kişinin operasyonu gerçekleştirip, gerçekleştirmeme de veremediği kararın sonuca bağlanmasına yardımcı olur.  Uzman hekim tarafından verilecek olan bazı talimatlar olacaklar. Bu talimatlara uyulması gerekir. Talimatlar arasında operasyondan bir hafta önce kişinin alkol, sigara, kafein ve kullandığı diğer ilaçlara ara vermesi gerekir.

Operasyonun gerçekleşmesine kolaylık sağlayan bu durumlar, operasyon sonrasında da iyileşme sürecini kısaltmış olacaktır. Sakal işlemi gerçekleşeceği gün sakalların temiz olması gerekir. Alınacak olan donör bölgesinin de temizliğine dikkat etmek gerekir.

Sakallara kimyasal ürünlerin sürülmemesine özen gösterilmelidir. İşlem sonrasında sakal ekimi uygulamasının başarılı sonuçlar verebilmesi için doktorun İşlem öncesinde vermiş olduğu talimatlara tekrardan uyulması gerekir.

Bu talimatların bir haftalık süreçte devam ettirilmesinde fayda vardır. Sakal ektirme işleminden sonra kesinlikle sakalların yıkanmaması gerekir. Kıl köklerinin buraya uyum sağlaması ve tutulması için birkaç gün kuru kalması gerekir. Bunun için sakal bölgesine su değmeyecek ve nemli olmayacak şekilde dikkat edilmesinde fayda vardır.

Sakalların daha iyi görünmesini sağlamak için kimyasal ürünleri kullanmaktan kaçınmak ve olabildiğince doktorun yazmış olduğu ilaçları kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Sağlığınızı en doğru şekilde koruyarak, operasyonun başarılı sonuç vermesine yardımcı olabilirsiniz. Ekilen kıl kökleri bazı zamanlarda kanlanma görülebilir hale gelebilir.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon için özel kısıtlama durumları yoktur. Randevuya uygun olacak şekilde yapılmasında fayda vardır. Bıyık ekimi pratik isteyen ve hijyenik açıdan dikkatli olunması gereken durumlardan biridir.

Donör bölgesinin ve ekim yapılacak olan bölgesinin doğru seçilmesi gerekir. Hastaya uygun olacak şekilde operasyonun gerçekleşmesi gerekir. İşlem sırasında kıl köklerinin zarar görmeden toplanması ve doğru açılarla ekilmesi gerekir.

Daha doğal bir görünüm elde edebilmek için doğru açıların seçilmesi gerekir. Bıyık ekimi işleminde greftler tek tek toplanmalıdır ve tek tek ekimi gerçekleşmesi gerekir.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Donör bölgesinden toplanan kıl köklerin doğru açılardan toplanması ve doğru açılardan, doğru yönlere doğru ekimi gerçekleştirilmelidir. Sakal ekimi uygulaması sırasında kanallar açılmaz, iğne ile delme sonucunda doğru açılardan doğru yönlere doğru yapılması gerekir.

Bunun için kalınlıkları 0,6-0,7 mm boyutlarında olan ince uçlu iğnelerden yardım alınır. Kanalların bu iğnelerle açılması daha doğru olacaktır. Böylelikle bütün bölgeye bu işlem uygulanmış olur. Sakal ekimi gerçekleşeceği sırada 35-40 derecelik açılar ile kıl köklerinin ekilmesinde fayda vardır.

Sakal Ekimi Ekşi

Günlerdir yaptığım araştırma sonucunda bulduğum bin bir türlü detaydır.

Bizim gibi köse olan kişilerin sıklıkla araştırdığı ve bir türlü yaptıramadığı uygulama yöntemlerinden biridir.

Bazen düşünüyorum acaba biz neden köse olarak doğduk. Sonra cevap bulamadığım için sakal ektirme uygulamalarına bakarak, kendimi tatmin etmeye çalıştığım durumlardan biridir.

Kurmuş olduğumuz köse derneğinin sıklıkla yaptığı araştırma konularından biridir.

Saç ektirir gibi sakal ektirdim ve oldukça memnun kaldım. Sizlerin de faydalanmasını isterim.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Aradığım sorunun cevabını bulduğum yerdeyim. Zamanla sakallarımda meydana gelen seyrekliğin durumundan kötü etkilenerek, başvurduğum en etkili uygulama yöntemidir.

Bıyıklarımın sakallarıma göre daha az çıkması ve zamanla azaldığını fark ettiğim an başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi oldu. Evde denediğim onca uygulamaya rağmen bir türlü sonuç alamayacağımı fark ettikten sonra bıyık ektirmeye karar verdim. Eskiye göre daha etkili bir görünüm elde etmiş bulunmaktayım. Sizlerde güvenle tercih edebilirsiniz.

Sakalarımda çok az seyrelme vardı. İşimi şansa bırakmak istemedim ve bu yüzden sakal ektirmeye karar verdim. Oldukça uygun bir fiyata yaptırdım. Sanırım kullanılan kıl köklerinin az olmasından kaynaklı olmasıdır.

Hiç memnun kalmadım diyemem. Çünkü bu kadar etkili olacağını düşünmedim. Bu yüzden geç bile kaldım yaptırmamak için diyorum kendi kendime.

Sakal Ekimi Fiyatları 2023

Fiyatlandırma konusu belki de herkesin merak ettiği, araştırma yapıp da bir türlü fiyat bilgisine ulaşamadığı durumlardan biridir. Bıyık ekimi uygulamasında ne yazık ki kesin olarak bir fiyat bilgisine rastlamak mümkün değildir. Çünkü işlem kişiye özel yapılır. Bu sebepten dolayı kişiden kişiye değişkenlik gösteren uygulama yöntemlerinden bir tanesidir.

Burada kişiye transfer edilen greftlerin miktarı, uzman hekimin başarısı, kullanılan ekipmanların kalite durumu ve ekim merkezinin başarısı ele alınarak fiyatlandırma yapılır. Her merkezin kendine göre belirlemiş olduğu greft miktarı ve fiyatlandırması vardır.

Bıyık ekimi fiyatlandırmada hakkında daha kesin ve net bilgi alabilmek için merkezlerle iletişime geçmenizde fayda olacaktır. Sakal ekimi fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram : medarthair